Staňte se pro sebe tím nejdůležitějším

Určitě máte ve svém životě něco nebo někoho tak moc důležitého, že je pro vás na neotřesitelném prvním místě. Kdo z vás se pozastavil nad tím, jaké pomyslné místo jste přiřkli sami sobě? Jste druzí? Pátí? Sto čtvrtí? Pomohu vám najít vlastní hodnotu tak, abyste u sebe byli na prvním místě právě vy.

Kdybych sám pro sebe neznamenal to nejdůležitější a po mě dlouho nebylo nic dalšího, nebyl bych nikdy šťastný, protože bych se jen někomu, či něčemu podřizoval na úkor vlastních hodnot a potřeb. To by nebyl život, ale přežívání. Platí to pro práci, vztahy, zájmy, sny, náš charakter, jak vidíme sebe i okolí.

Buďte všude na prvním místě protože:

Nezůstanete v nevyhovující práci a nebudete dělat přesčasy a přecházet nemoci.

Neuvíznete v nefunkčním vztahu a vyvarujete se toxickým přátelstvím.

Vaše vlastní zájmy nezastíní zájmy někoho jiného.

Nezapomenete na své sny místo toho, abyste je plnili někomu jinému.

Budete přirození beze strachu, co si o vás druzí pomyslí a snahy zavděčit se.

Spatříte, jak jste krásní venku i uvnitř a najdete ráj, který je kolem vás.

 Co je pro tebe v životě nejdůležitější?

Já. To já žiju svůj život. Nikdo jiný to za mě neudělá. Chci být dál šťastný a vlastní štěstí je jen má zodpovědnost. Nepřestanu dělat, co mě baví, naplňuje a dává mi smysl. Při pohledu do zrcadla dnes i za sto let chci vidět člověka, na kterého jsem pyšný a oplatit mu jeho vřelý úsměv. Pro tyto a další důvody nemohu ponechat první místo nikomu ani ničemu jinému.

Neznamená to, stát se sebestřednými ani slepými vůči potřebám ostatních. V prvé řadě bychom měli dokázat zajistit šťastný život sami sobě, protože teprve až pak máme plný pohár štěstí, z kterého můžeme bez obav trochu ulít a pomoci někomu jinému. Místo spoléhání se na to, že to štěstí v našem životě zajistí někdo jiný. O to horší pak je, když se někdo dokonce zlobí na ostatní, že mu to štěstí nedodají.

Jak na to, abyste o tom, jaké je to být u sebe na prvním místě jen nečetli? Abyste byli rádi tím, kým jste, těšili se na další den a žili, jak si přejete vy? Podívejte se na nabídku mých konzultací. Život, můžete prožít pouze jednou. Tak ať  za to stojí.

MŮJ PŘÍBĚH

Každý máme pravděpodobně ve svém životě hodnotu, která tvoří jeho samotný základ. Hodnotu, bez níž bychom byli někým úplně jiným.

Pro mě je to osobní rozvoj. Sebepoznání, prosazení svých potřeb, cítit se šťastně, nelitovat se, udržet si skromnost a nadhled.

Tento můj životní směr začínající kam až mi paměť sahá, definoval převážnou část mě samotného. Nakonec jsem zjistil, že dovedu velmi dobře udávat směr i ostatním, nejen sobě.

Tímto zjištěním se můj život dostal do další etapy, kdy chci využít nejen své znalosti, zkušenosti, schopnost pochopit a respektovat i pro váš osobní růst.

Proč je osobní rozvoj důležitý

Osobní rozvoj je důležitý, protože některé věci za vás nikdo jiný nevyřeší. Ani práce, přátelé, rodina, stejně tak nepomohou dnešní moderní technologie. Vždycky budete odkázání sami na sebe. Vy jste ten jediný člověk, na nějž se můžete naprosto spolehnout a víte, co od něj čekat.

Znalost vlastní hodnoty je nejdůležitější informace ve vašem celém životě. Vím, že vás nyní napadá mnoho zásadnějších věcí. Ale považte, když se budete podceňovat, litovat, nezvládnete se postavit za své zájmy ani za to kým jste, k čemu vám je vědět vše ostatní? Abyste pomáhali plnit přání někomu jinému? Abyste tvořili šťastný život ostatním na úkor sebe?

Teprve znalost vlastní hodnoty je skutečnou startovní čárou, kdy se přestáváte kymácet a ztrácet ve slepých uličkách nezdarů a dalších událostí, z nichž pro vás plynou zbytečné negativní emoce. Až znalost vlastní hodnoty otevírá dveře ke skutečnému životu, kdy nepřežíváte, ale užíváte si svůj život.

Zde navážu otázkou: Proč já?

Protože nelžu. Ať to zní jakkoliv zvláštně. Nelžu sobě a nebudu lhát ani vám jen proto, abyste se cítili lépe nebo abych zastřel nepříjemnou pravdu. Od toho tu nejsem. Znalost pravdy je základním kamenem pro osobní růst.

Potřebuji vědět, kým jsem, z čeho mám strach, co mi je nepříjemné, jaké jsou mé slabé a silné stránky, kdo jsou mí skuteční přátelé, kde má snaha postrádá smysl a kde naopak snaha přináší výsledky…

Až když známe pravdu, teprve pak můžeme začít smysluplně budovat vlastní hodnotu. Na lži postavíme tak akorát „něco“, co nás nakonec zavalí.

Share This