S někým se poznáte, rozumíte si, je pro vás atraktivní a nechcete zůstat jen jako známí. Dokonce zjistíte, jak moc vás dovede docenit a ony lichotky jsou příjemnou až potřebnou změnou ve vašem partnerském životě. Vídáte se, těšíte se na něj, jenže má náročnou práci a kvůli ní se mu daří najít na vás čas jen výjimečně, a protože je to tak vzácné, ve své podstatě převážnou výplní společného trávení chvil jsou milostné hrátky.

Když ptáčka lapají…

Takto to trvá několik měsíců, staré dokončené projekty vašeho partnera nahrazují nové a stále se ne a ne odtrhnout od práce, aby si s vámi vyšel alespoň jednou týdně na procházku a návštěva nebyla pouze o sexu, po němž se oblékne, rozloučí a odjede. Jste zamilovaná, je pro vás důležitý a přeci jen máte pochopení pro jeho pracovní vytíženost. Nicméně od vztahu potřebujete více, než vám v současnosti nabízí, tak se začnete vyptávat, kdy to skončí, kdy bude mít čas, kdy pojedete spolu na dovolenou. Načeš pohotově přispěchá pln slibů a plánů, že brzy a vy uchlácholena vyhlížíte onen přislíbený den.

Když konečně nastane, opět se dočkáte jen nějaké výmluvy a dalších slibů s ještě přesvědčivějším podání, kdy nepochybujete, že to myslí vážně a samotného ho to celé velmi mrzí, protože si sám nepřeje nic jiného, než být s vámi místo v práci.

I naděje nakonec umře, snad…

Jenže ono to nebere konce a dál se za vámi zastaví maximálně pro sex. Že by vám věnoval čas navíc, vzal vás do restaurace, na výlet, jeli jste na slibovanou dovolenou. Možná si už pomalinku začínáte uvědomovat, že to je přání z říše snů neslučující se se záměry vašeho partnera, ačkoliv vše slíbil.

Když na něj bez další trpělivosti udeříte, prostě vám naprosto v klidu napíše, že se s vámi samozřejmě setká a něco podniknete. Jako byste to dělali každý den. Jako by to bylo ve vašem vztahu na denním pořádku. Vy se ale nenecháte už tak snadno zmanipulovat a oponujete, proč tedy neměl čas dříve, proč ho neměl několik měsíců, když si ho udělat pro něj není problém. Čekáte nějaké rozhřešení, které jeho chování po celou tu dobu dá alespoň trochu smysl? Omyl, na vaší trefnou otázku vůbec nezareaguje, jako by nikdy nebyla napsána a dál si mele tu svou, jak se s vámi uvidí, jak vás miluje a že brzy pojedete na dovolenou.

Tímto si prošla má kamarádka. Naneštěstí naděje, víra, i to, že je vám s tím druhým člověkem dobře, velmi významně posílí vaší trpělivost a práh snášeného příkoří. Pokud jste pro někoho důležití, čas si na vás udělá a pokud druhému za to nestojíte, je na zvážení, zda byste vy měli stát o něj.

V příběhu jste mohli rozpoznat tyto přístupy ke vztahu: – Záleží mi na vztahu – Chci tě jen využít Více k přístupům, jak se kdo ve vztahu může chovat, najdete v sekci konzultací: partnerské vztahy.

Kam dál?

Podívejte se na mé další články vedoucí vás k životní spokojenosti, materiální hojnosti i k funkčním vztahům.

Jestli článek neobsahuje řešení právě pro vás, nebo možná i po jeho přečtení tápete s tím, co dál, nabízím vám svou konzultaci, při níž se zaměříme na to, co potřebujete právě vy.

Share This