On o sebe nějak zvláště nepečoval, nerozvíjel se, žil si svým stereotypním životem bez zájmu o sebe ani o svůj okolní svět. Pak se v jeho životě objevila žena, která si dala za úkol ho změnit. 

Život s mou představou je lepší než s tebou

Celé to působilo, jako by jeden pro druhé byl povinností, nikoliv radostí. Slečna si prosadila pravidelné video hovory na jednu hodinu snad na každý den, protože se moc nevídali ať už kvůli neochotě, nebo větší vzdálenosti. Charakterově i přístupem k životu byl každý zcela jiný a snad nikoho by nenapadlo, že právě tito dva lidé by měli být spolu.

On se ke vztahu stavil naprosto pasivně a možná jediným důvodem setrvání ve vztahu s neutuchajícím tlakem na jeho změnu, byl zájem opačného pohlaví o jeho osobu. Jeho partnerka měla krásné poslání, zkvalitnit jeho život i jeho samotného. Už přesně nevím kolik měsíců toto trvalo, než jí došla trpělivost a dala svému partnerovi podmínku: „buď se ke mně nastěhuješ, nebo je konec“. Naivně jsem si myslel, že to bude závěr jejich vztahu a pro ni vysvobození. Jak bylo krásně poznat, že se vztah stal minulostí a vrátila se jí do žil dlouho chybějící energie.

Když už rozum nejde dál potlačovat

Po nějaké době jsem se doslechl, že se má vdávat. Upřímně mne překvapilo, když jsem se dozvěděl, že tím vyvoleným má být ten stejný člověk, který s ní nechtěl bydlet, nechtěl se změnit a o vztah nejevil aktivní zájem. Nakonec to dle mého skromného soudu dobře dopadlo, svatba se nekonala.

Jít si za tím, po čem člověk touží, rozhodně vnímám jako kladnou vlastnost. Jenže bez sebereflexe se zavázanýma očima pro krásný zámek skončíte tak akorát v jámě, které by se jiný vyhnul. Proč vynakládat úsilí na to, někoho měnit a raději ho nevěnovat hledání člověka, jehož změna nebude nutná?

V příběhu jste mohli rozpoznat tyto přístupy ke vztahu:  Chci tě změnit – Je mi to jedno Více k přístupům, jak se kdo ve vztahu může chovat, najdete v sekci konzultací: partnerské vztahy.

Kam dál?

Podívejte se na mé další články vedoucí vás k životní spokojenosti, materiální hojnosti i k funkčním vztahům.

Naučte se poznat podvody, ať nepřijdete o své peníze

Naučte se poznat podvody, ať nepřijdete o své peníze

Prozradím vám, jak nenaletět podvodníkům, abyste ochránili své peníze. Dennodenně se z nás podvodníci snaží vylákat naše pracně vydělané peníze atraktivními investičními projekty a dalšími jen těžce odolatelnými nabídkami. Mnoho lidí již takto přišlo o své peníze...

Jestli článek neobsahuje řešení právě pro vás, nebo možná i po jeho přečtení tápete s tím, co dál, nabízím vám svou konzultaci, při níž se zaměříme na to, co potřebujete právě vy.

Share This