Prozradím vám, jak nenaletět podvodníkům, abyste ochránili své peníze. Dennodenně se z nás podvodníci snaží vylákat naše pracně vydělané peníze atraktivními investičními projekty a dalšími jen těžce odolatelnými nabídkami. Mnoho lidí již takto přišlo o své peníze v dobré víře, protože nerozpoznali velmi propracovaný podvod.

Dnes to může být pan Babiš, zítra Elon Musk, pozítří ČEZ a popozítří naše vláda. Video je jen jedním z mnoha podobně laděných podvodů slibující rychlé a zaručené zbohatnutí. V článku si povíme, jak podvody fungují a představím vám i další způsoby, jak se z vás zloději mohou snažit vymámit mnohdy i životní úspory.

Proč jsou podvodné nabídky tak lákavé

S AI (umělou inteligencí) budou podvody stále promyšlenější a uvěřitelnější. Punc věrohodnosti jim navíc ještě dodává zneužívání jmen známých osobností, firem, dokonce i naší vlády. Asi pro vás nebude překvapením, že o takovém zapojení nemají ani potuchy.

Lákavé jsou podvody i z toho důvodu, že vám nabízejí řešení vašich problémů nebo jsou příslibem splnění vašich jinak nedosažitelných snů. Dnešní svět je postaven na penězích, takže jste vábeni na pohádkové a bezstarostné zbohatnutí na úrovni výhry ve sportce.

Mít pasivní příjem 1000 Euro denně (kolem 24 000 Kč) do konce života? Žádný problém, podle podvodné reklamy, která běží na youtube.

Jaké jsou sliby podvodníků a jaká je skutečnost

V komentářích pod podvodným videem v úvodu článku někdo psal, že mu to za den připsalo 6 000 Kč. To je 100 % zhodnocení za 24 hodin! Účet dotyčného přispěvovatele byl samozřejmě falešný.

Proč po vás podvodníci požadují 6 000 Kč, nebo podobně nízké částky? Protože je to suma, na kterou si i bez obtíží půjčíte v nějaké bance. „Investování“ 6 000 Kč se jeví jako malé riziko, když vám každý den vydělají minimálně dalších 6 000 Kč (180 000 Kč za měsíc tj. zhodnocení 3000 %). Mnozí si totiž řeknou, hele to není zas tolik peněz s ohledem na to, že už do konce života nebudu muset pracovat. Dopadne to tak, že už svých 6 000 korun nikdy neuvidíte.

Pokud by slibované zhodnocování vašich úspor fungovalo, bylo by naprosto revoluční na celosvětové úrovni. Proč by takovou výhodu někdo dával veřejně? Funkční investiční strategie nenajdete jen tak na internetu, za ně si skuteční investoři nechají velmi dobře zaplatit.

Proč? Protože předávání jejich znalostí, tvorba a testování strategií stojí jejich čas a čas je to nejcennější, co máme. Takže někdo finančně i časově velmi nákladně vyvine zázračnou investiční platformu a poskytne ji veřejnosti zcela zdarma??? To těžko. Ani náhodou.

Proč nejsou pohádkové nabídky reálné

Na to abyste nenaletěli, stáčí mít reálné povědomí o tom, kolik lze investováním skutečně vydělat a za další, když vám někdo slibuje pohádkový zisk bez rizika, je to prostě podvod. Garantovaný zisk máte např. na spořicím účtu, proto je tak nízký, aktuálně nabízí jen kolem 5% za celý rok a někdo vám z ničeho nic slíbí výnos 100 % za jeden den?

Akciové trhy kolísají denně o pár procent, někdy nahoru a někdy dolu. Občas může být pohyb u vybraných titulů i o 10% a více, ale o 100% to neudělá za jediný den ani Bitcoin. Nehledě na to, že nikdo, slovy NIKDO neví, zda cena půjde v daném dni nahoru nebo dolů. V investování pracujeme s pravděpodobností, nikoliv s jistotou. Takže garance pravidelného a k tomu ještě nesmyslně vysokého výnosu, je PODVOD.

Znaky, podle kterých podvod poznáte

O některých jsme si už pověděli:

E

zneužití jmen známých osobností a společností

E

nesmyslně vysoký výnos

E

žádné riziko

Nyní přidám ještě několik dalších typů:

1.

Inzerent reklamy má na svém profilu na FB pouze 7 sledujících a 10 „to se mi líbí“. Jde o účet, vytvoření čistě na šíření podvodu.

2.

Další nápovědou k odhalení podvodu je jednoduše to, že se vám taková zpráva ukáže jako reklama. Chápete? Něco tak úžasného, co vás finančně spasí, potřebuje skutečně reklamu? Kdyby to byla pravda, lidi si to řeknou, nasdílí na sociálních sítích, nebo se to dočtou v opravdu relevantních médiích a ne na účelově vytvořených webech s velmi pochybnými doménami.

3.

Další je tedy internetová doména, mnohdy to bývá naprostý paskvil, nebo se snaží napodobit doménu skutečně existujícího webu. V podvodném videu, které vám v článku ukazuji, je odkaz na web s doménou „blaze.firzqb.icu“. Co to jako má být? Není výjimkou, kdy vám antivirový program zablokuje na tyto pochybné weby přístup.

4.

Velkou nápovědou může být i špatná čeština. Dále jsou videa vygenerována AI (umělou inteligencí), u nichž zvuk řeči alespoň zatím nesedí na pohyby úst účinkujících, a i celkově hlas je strojový a místy má špatnou výslovnost. I nepovedeně intonovaný projev napoví.

Pamatujte, že co bude jako varování platit ještě hodně dlouhou dobu je to, že vám někdo nabízí nesmyslně vysoké a bezrizikové zhodnocení peněz. Všemi ostatními znaky si mohou podvodníci více či méně poradit.

Příklady dalších podvodů

Bitcoin

V komentářích na FB či pod videi na youtube týkajících se Bitcoinu (BTC) můžete objevit další nesmyslnou nabídku. Když pošlete svůj BTC na uvedenou adresu v komentáři, obratem vám pošlou dvakrát tolik zpět. Proč by někdo něco takového dělal? No… nedělal, pošlete své BTC a už ho nikdy neuvidíte.

Kamarádka mi popisovala situaci jejího známého. Nevěděl co s penězi, tak v BTC poslal 500 000 Kč na podvodnou nabídku a už své peníze nikdy neviděl. Ještě doplním, že transakce v BTC nelze zrušit.

Výhra nejčastěji v emailech

Často chodí různá upozornění, že jsme vyhráli to či ono, mobil atd. Rovnou to mažu. Předpokládám, že pro získání výhry budete odkázáni na podvodný web, kam zadáte své údaje nejčastěji z platební karty včetně třímístného kódu. Když tohle uděláte, podvodníci si pak mohou s těmito údaji bezstarostně nakupovat z vaší platební karty (aniž by ji museli mít fyzicky). A pozor, některé e-shopy ani nevyžadují potvrzení při platbě vyšší jak 500 Kč. Podvodník na nich nakoupí za libovolnou částku a vyluxuje vám tak účet.

Falešní bankéři a policie

Může se vám i přihodit, že vám z banky zavolá falešný bankéř, protože je v ohrožení váš účet a musíte vybrat všechny peníze a vložit je do Bitcoinmatu. Dále vás tlačí i do vyčerpání úvěru, aby si fiktivní podvodník ten úvěr nemohl vzít na vás.

Není výjimkou, že vám zavolá falešný policista a celou situaci potvrdí. Jakmile peníze vyberete a vložíte na operátorem určený účet, už je neuvidíte.

Jako by nestačilo prostě zadat jednoduchý platební příkaz a převést si peníze na svůj účet u jiné banky… Už jen nutnost peníze vybrat v hotovosti postrádá veškerý smysl.

Opravdu to nepodceňte

Možná si říkáte, že se vám něco takového nemůže stát. Jenže podvody jsou stále důmyslnější a podvodníci ve svých obětech dovedou vyvolat strach o jejich úspory a s emocemi se racionálně uvažuje mnohem hůře. Hrozba, že přijdete o všechno, není žádná legrace.

Můžete se setkat i s promyšlenými podvody, na kterých už nebudou slibovat nesmyslný zisk, kterého nedosahují ani ti nejlepší investoři na světě. Místo toho nabídnou reálné zhodnocení o něco vyšší, než lze běžně dosáhnout. Takových 20% za rok, lze v investování realizovat a najednou je tu nabídka, co nezní jako naprostý nesmysl.

Dokonce může i nastat, že vám těch 20% za rok a klidně i za ten druhý vyplatí na účet. To abyste šířili, jak je to skvělé a jak to opravdu funguje. Jenže třetí rok šmitec a podvodníkům zůstane 60% z vašeho vkladu, který už neuvidíte.

Buďte velmi obezřetní.

Varujte své přátelé i rodinu

Snažně vás prosím o sdílení, protože je toho všude plno, a i když vy třeba víte a nenaletíte, mohou naletět vaši přátelé, rodiče, prostě kdokoliv, kdo se s tím ještě nesetkal a nemá povědomí o investování. Tedy čeho je reálné dosáhnout a co už reálné není.

Navíc v čím horší finanční situaci dotyčná osoba je, tím lákavější pro ni taková nabídka bude. Nepodceňte to prosím. Sám jsem svým rodičům už před nějakou dobou dal pro jistotu vědět, ať se na mě raději obrátí, kdyby si s něčím podobným setkali, a nyní své varování sdílím veřejně. Říct si o pomoc není žádná ostuda a ani není ostudou ji druhým nabídnout.

Kam dál?

Podívejte se na mé další články vedoucí vás k životní spokojenosti, materiální hojnosti i k funkčním vztahům.

Jak zhodnotit investované peníze o 80% do 2 let?

Jak zhodnotit investované peníze o 80% do 2 let?

Podělím se s vámi o neveřejnou investiční strategii, na které mám otevřený zisk přes 80% za necelé 2 roky (v době psaní článku). Odhalím vám, jak některé věci v investování dělám, proč je dělám a kolik to může vynést. Do ničeho vás nebudu lákat, žádné affiliate linky,...

Jestli článek neobsahuje řešení právě pro vás, nebo možná i po jeho přečtení tápete s tím, co dál, nabízím vám svou konzultaci, při níž se zaměříme na to, co potřebujete právě vy.

Share This